Po przejrzeniu zdjęć z kilkudziesięciu kolekcji mogę śmiało stwierdzić, że stylizacje w biało-czarnej kolorystyce są największym hitem. Czyżby Robin z Jak poznałem waszą matkę w swoim biało-czarnym zestawie była największą serialową prekursorką i znawczynią trendów?

Biel i czerń są obecne w prawie każdej kolekcji, w niektórych w zupełności dominują. Co za tym idzie, mam dla Was masę zdjęć!

Zacznijmy od Donny Karan, która łączy te kolory zarówno w postaci klasycznych zestawów – biała bluzka, czarna spódnica, ewentualnie czarna marynarka, jak i w nieco mniej formalnych stylizacjach – czarno-biała bluzka z czarno-białą spódnicą.

Donna Karan czarnobiałyDKNY czarnobiałe

Popularne są też czarno-białe sukienki – zarówno w wersji bardziej codzinno-biurowej jak i wieczorowej.

bottega veneta czarnobiały

biało-czarne suknie wieczorowe 2014

Czarno-białe zestawy znajdziemy też w kolekcjach takich gigantów mody jak Gucci, Chanel i Versace. U Gucciego są one przełamane niewielkimi detalami jak kołnierzyk, torebka, czy domieszka beżu na czarno-białej tkaninie.

Gucci czarnobiały

chane versace białoczarny

Popularne są też wszelkie wzory geometryczne jakie widzimy np. u Narciso Rodrigueza.

narciso rodriguez czarnobiały

Duża część biało-czarnych zestawów jest bardzo prosta do osiągnięcia przy pomocy ubrań, które z pewnością większość z Was ma w swojej szafie: biała koszula, biały lub czarny sweter, krótkie czarne spodenki. Biało-czarny zestaw można też delikatnie przełamać szarością. To w gruncie rzeczy bardzo proste stylizacje, które nie mogą się Wam nie udać!

theory czarnobiały

Helmut Lang czarnobiały

czarnobiałe zestawy inne

Czy kolory te będą modne tylko w połączeniu? O tym w następnym poście!

Otagowane jako:
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *